Co musisz wiedzieć o dentystach i stomatologach

ty są efektem lęku przed wizytą u dentysty i nieregularnego dbania o higienę jamy ustnej i stan swojego uzębienia. W takich przypadkach wizyta u dentysty to naprawdę przykry obowiązek i nic dziwnego, że wiele osób unika takiej wiz

Co musisz wiedzieć o dentystach i stomatologach protetyka jastrzębie

Dlaczego boimy się wizyty u dentysty?

Najczęstszym problemem, z którym przychodzą do dentysty pacjenci gabinetów stomatologicznych jest niechciany ubytek. Bardzo często takie wizyty są efektem lęku przed wizytą u dentysty i nieregularnego dbania o higienę jamy ustnej i stan swojego uzębienia. W takich przypadkach wizyta u dentysty to naprawdę przykry obowiązek i nic dziwnego, że wiele osób unika takiej wizyty. Okazuje się bowiem, że w znaczącej części tego typu wizyt pacjent odczuwa silny, nieprzyjemny ból w związku z usuwaniem zepsutej części zęba. Bardzo często koniecznej jest nawet zaaplikowanie specjalnego znieczulenia, które może pozwolić na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dlatego też warto dbać o higienę jamy ustnej i unikać takich sytuacji.


Nowe zęby w miejsce wyrwanych

Protetyka i jej rozwój ułatwił i umożliwił niektórym pacjentom normalne życie i zapewnił im piękny uśmiech. Takie protezy są niestety dość drogie, jednak dalej sporo tańsze od implantów z koronkami, które obecnie sa najdroższą technologią przywracania uzębienia.

Implanty to nic innego jak sztuczny korzeń zęba na który nakłada się koronkę, najczęściej ceramiczną, taki zestaw zapewnia wygląd i działanie prawdziwego uzębienia. Same koronki można wykonać z wzór starego zęba, aby łatwiej było się do nich przyzwyczaić. Mimo kosztów jest to zabieg warty swojej ceny.


Zęby człowieka - cytat z Wikipedii

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka