Czego nie wiesz na temat endoskopii i innych badań

ami medycznymi prowadzone są w różnych częściach miast i miejscowości, a korzystają z nich głównie lekarzy i kierownicy przychodni. To oni najbardziej zainteresowani są posiadaniem dobrej jakości endoskopów. Jest to dla nich bardz

Czego nie wiesz na temat endoskopii i innych badań

Hurtownie z endoskopami medycznymi

Sprzedaż endoskopów medycznych prowadzona jest przez osoby zajmujące się sprzedażą różnego rodzaj narzędzi i urządzeń medycznych. Sklepy z endoskopami medycznymi prowadzone są w różnych częściach miast i miejscowości, a korzystają z nich głównie lekarzy i kierownicy przychodni. To oni najbardziej zainteresowani są posiadaniem dobrej jakości endoskopów. Jest to dla nich bardzo ważne, aby posiadane przez nich endoskopy mogły sprawnie wykonywać wszystkie przewidziane dla siebie funkcje. W przeciwnym razie lekarze nie będą w stanie dobrze wykonywać badań lekarskich. Dlatego bardzo chętnie korzystają oni z usług hurtowni z endoskopami medycznymi, w których mogą znajdować różnej wielkości endoskopy.


Endoskopia Historia- opis z Wikipedii

Obecnie używane są również sztywne endoskopy (rigid endoscopes), które w kanale zawierają serie soczewek. Dają one obraz znacznie lepszej jakości niż endoskopy światłowodowe 2.3, ale stosuje się je głównie w laparoskopach i artroskopach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia


Urządzenie Mikulicza posiadało na końcu żarówkę

Pierwsze urządzenia celowo wykonane w celu endoskopii powstały w początkach XIX w. Filip Bozzini (1773-1809) we Frankfurcie wykorzystał światło lampy gazowej w celu oświetlenia badanych endoskopem narządów. Badano najczęściej pochwę, odbytnicę i dolną część gardła. Jako ciekawostkę można podać, że Bozzini został ukarany przez władze swojego uniwersytetu ?za niezdrową ciekawość?. Rozwój optyki i mechaniki precyzyjnej pozwolił na konstruowanie coraz lepszych endoskopów. Pozwoliło to Adolfowi Kussmaulowi (1822-1902) z Fryburga w Niemczech na wykonanie w roku 1886 pierwszej gastroskopii. Pacjentem był zawodowy połykacz noży z cyrku. Wielkie zasługi dla rozwoju gastroskopii położył Jan Mikulicz-Radecki (1850-1905), który pracując wówczas w Wiedniu, konstruował wraz z inżynierami nowe typy endoskopów wykonując liczne badania górnego odcinka przewodu pokarmowego. W roku 1881 opisał on gastroskopię, w czasie której rozpoznał raka żołądka. W konkluzji artykułu stwierdził, iż spodziewa się że dzięki gastroskopii będzie można tę chorobę rozpoznawać w mniej zaawansowanych stadiach. Istotnie w latach 60. XX wieku w Japonii powstało pojęcie ?raka wczesnego? możliwego w praktyce do rozpoznania tylko endoskopowo. Urządzenie Mikulicza posiadało na końcu żarówkę elektryczną. Pod koniec XIX wieku rozwój endoskopii został nieco wstrzymany przez wprowadzenie do medycyny odkrytych w 1895 przez Wilhelma Roentgena promieni X. Endoskopia powodowała wiele jatrogennych uszkodzeń przełyku i gardła, gdyż nie całe badanie (głównie wprowadzanie aparatu) odbywało się pod kontrolą wzroku badającego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia