Kącik urodowy

ać, możemy przyciągać do siebie osoby, które i nam się podobają. Dlatego chcemy dbać o urodę, odwiedzamy salony kosmetyczne, fryzjera, masażystę i innych specjalistów, dzięki którym możemy upiększyć swoje ciało i poczuć się atrakc

Kącik urodowy

Co wpływa na atrakcyjność?

Dla większości z nas dbanie o urodę to niezwykle istotna część naszego życia. Mamy świadomość, że to właśnie dzięki temu, że będziemy atrakcyjnie wyglądać, możemy przyciągać do siebie osoby, które i nam się podobają. Dlatego chcemy dbać o urodę, odwiedzamy salony kosmetyczne, fryzjera, masażystę i innych specjalistów, dzięki którym możemy upiększyć swoje ciało i poczuć się atrakcyjnie. Ale warto pamiętać, że sama uroda niewiele zmieni, jeśli nie będziemy dobrze czuć się w swojej skórze, jeśli nie będziemy pewni siebie, jeśli nie będziemy mieć dobrego samopoczucia. Podstawą atrakcyjności są właśnie te kwestie więc warto przywiązywać do nich równie dużą uwagę.


Nowy wygląd

Co jakiś czas marzą nam się zmiany. A to mamy ochotę pozmieniać coś w domowych wnętrzach, a to stworzyć dla siebie zupełnie nowy image. Takie zmiany są oczywiście jak najbardziej pożądane, jeśli faktycznie nam na nich zależy. Zmiany w wyglądzie to jeden z łatwiejszych sposobów na to, aby poczuć się inaczej. Dla przykładu, nowa fryzura, czy z kolei zabiegi regenerujące na ciało w salonie kosmetycznym potrafią zdziałać cuda. ?Możemy dzięki nim poczuć się zupełnie inaczej. Nie chodzi w tym przypadku tylko i wyłącznie o urodę, ale także o samopoczucie. Dla wielu osób zmiany są dobrym sposobem na poprawę samopoczucia, a więc warto po nie sięgać.


Korzenie kosmetologii

Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzano w starożytnym Egipcie ok. 3000 r. p.n.e. Pierwotnie kosmetologia zajmowała się nie tylko dbaniem o urodę, ale i tzw. ?kosmetyką negatywną? - wypalanie, tatuowanie czy barwienie skóry. W cywilizacjach pierwotnych ciało zdobiono w ten sposób w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu społecznym, jak śmierć, nowonarodzenie bądź osiągnięcie wieku dojrzałości. Rozwój kosmetologii na przestrzeni dziejów związany był z rozwojem nauk medycznych. Aż do końca XVII wieku obowiązywała nauka Hipokratesa. Zgodnie z nią wszystkie choroby, w tym choroby skóry uznawano za wynik chorób ogólnoustrojowych. Pierwszą książkę o kosmetologii ? Gospoda pod barwną skórą ? napisał i wydał Samuel Hafenreffer w XVII wieku, przedstawiając w niej najstarsze mikstury służące upiększaniu. Wiek XVIII był przełomowy w rozwoju kosmetologii. Skórę uznano wtedy za odrębny i ważny organ ludzkiego organizmu, co zaowocowało licznymi publikacjami na ten temat. W XIX wieku zaczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych w laboratoriach przyaptecznych, czemu towarzyszyło tworzenie się wielu firm kosmetycznych. Proces ten nabrał na sile w I połowie XX wieku, a w II połowie XX wieku kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały jeszcze wyższą rangę. Wówczas kosmetologia stała się też dziedziną akademicką ? w Polsce od 1997 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia