Krótko i na temat: Geodezja

o jak zmierzenie i opisanie budowli w taki sposób, aby można było zobaczyć zagospodarowanie działki, czy też terenu, wysokość budynku i jego wymiary. Oczywiście, aby tego dokonać należy zmierzyć budynek bezpośrednio. Robi się t

Krótko i na temat: Geodezja Dobre to podstawa, aby w naszej dokumentacji budowy nie było błędów, które bywają kosztowne. Dzisiaj o geodezji.

Miernictwo powykonawcze

Inwentaryzacja po wykonawcza to nic innego jak zmierzenie i opisanie budowli w taki sposób, aby można było zobaczyć zagospodarowanie działki, czy też terenu, wysokość budynku i jego wymiary.

Oczywiście, aby tego dokonać należy zmierzyć budynek bezpośrednio. Robi się to zazwyczaj wraz z zakończeniem prac budowlanych, a wszelkie dane nanosi się na mapki i wprowadza do baz danych. Wszelkie mapki i dane mogą być udostępnione na prośbę np. właściciela grunty, działki czy nieruchomości.


Encyklopedia, hasło: Geodezja w Polsce

Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których słowa geodezja używa się do określenia dziedziny wiedzy i techniki związanej z pomiarami małych powierzchni (geodezja szczegółowa). W większości krajów Europy zachodniej termin geodezja zarezerwowany jest wyłącznie dla nauki zajmującej się pomiarami dużych obszarów i całej Ziemi. Zadania zarezerwowane dla geodezji szczegółowej określane są tam mianem miernictwa.

Termin miernictwo i związany z nim zawód mierniczego przysięgłego, jako osoby zaufania publicznego należy do polskiej tradycji i został zmieniony w latach po II wojnie światowej z powodów politycznych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja


Internetowa obsługa projektów

Zgłaszanie projektów zmian w mapkach, czy nowe mapki kiedyś odbywało się w urzędzie. Teraz jednak w dobie komputeryzacji i informatyzacji zaczęto wdrażać systemy internetowego zgłaszania zmian.

Wygodne i proste rozwiązanie pozwala na szybszy przepływ informacji oraz na łatwe sprawdzenie statusu naszych projektów w systemie, co również ułatwia pracę. Takie rozwiązanie jest wygodne również dla urzędników i interesantów, którzy nie musza już zgłaszać projektów osobiście.