Porady na temat pomp

ojemnik ze stali na sprężone powietrze i połączony z nim silnik z kompresorem. Takie maszyny czy narzędzia mają bardzo szerokie zastosowanie - od pompowania opon samochodowych po malowanie natryskowe i napędzanie kluczy udarowych.

Porady na temat pomp

Sprężarki

Z czym może się kojarzyć coś takiego jak sprężarka powietrza?

Bez wątpienia pierwszą myślą będą urządzenia używane w warsztatach. Czyli duży, solidny pojemnik ze stali na sprężone powietrze i połączony z nim silnik z kompresorem. Takie maszyny czy narzędzia mają bardzo szerokie zastosowanie - od pompowania opon samochodowych po malowanie natryskowe i napędzanie kluczy udarowych. Czyli takich fajnych kluczy wydających dość charakterystyczny dźwięk a służących do np. odkręcania kół.

Jednak sprężarki to nie tylko urządzenia warsztatowe - to również elementy układów hamulcowych samochodów ciężarowych. Co ciekawe to właśnie pneumatyczne a nie hydrauliczne układy hamulcowe są stosowane w ciężarówkach. Tak więc każdy TIR czy też ciężarówka ma na swoim pokładzie sprężarkę/kompresor i zasobnik sprężonego powietrza. Dlatego przy hamowaniu słuchać z ich strony takie "psssyyt".


Maszyny budowlane ? warto je ubezpieczyć

Są takie inwestycje, które znacznie obciążają nasz budżet, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. Zakup maszyn budowlanych należy do takich inwestycji, dlatego warto pomyśleć o ich ubezpieczeniu. Zazwyczaj bierzmy to pod uwagę już w momencie, gdy wybieramy źródło finansowania danej maszyny. Taka koparka, czy ładowarka sporo kosztuje i zwykle nie finansujemy jej za gotówkę, tylko w ramach pożyczki czy leasingu. W przypadku tego typu produktów oferuje nam się również wspomniane ubezpieczenie i warto z niego skorzystać, zważywszy, że dzięki temu możemy sfinansować ewentualne szkody, jakie w przyszłości mogą pojawić się w związku z jego użytkowaniem.


Postępująca automatyzacja i robotyzacja w budownictwie

Każdy z nas dobrze wie, że niegdyś wszelkiego rodzaju prace budowlane przebiegały w znacznej mierze ręcznie. Oczywiście używano konkretnych narzędzi, ale wszystkie podstawowe i najważniejsze zadania wykonywali ludzie. Z biegiem czasu jednak zaczęła zachodzić mechanizacja i automatyzacja robót, a obecnie w budownictwie można dostrzec postępującą robotyzację. Dzisiejsze maszyny budowlane są mocno zautomatyzowane i produkowane w oparciu o skomplikowane oprogramowania. Tym samym naprawa maszyn budowlanych może być realizowana jedynie przez zespół doświadczonych fachowców, którzy posiadają w tym zakresie odpowiednie przygotowanie merytoryczne i techniczne.