Woda i jej oczyszczanie

ązane z normalnym użytkowaniem budynku. Jeżeli się gdzieś mieszka, to naturalnym jest, że miejsce to jest użytkowane, kurzy się, brudzi. Nawet jeżeli dbamy o porządek i kurz jest systematycznie usuwany, to i tak wiele to nie zmien

Woda i jej oczyszczanie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Zalety remontu

Każdy dom, każde mieszkanie, raz na jakiś czas wymaga odnowienia i odświeżenia. Jest to związane z normalnym użytkowaniem budynku. Jeżeli się gdzieś mieszka, to naturalnym jest, że miejsce to jest użytkowane, kurzy się, brudzi. Nawet jeżeli dbamy o porządek i kurz jest systematycznie usuwany, to i tak wiele to nie zmieni. Ściany się brudzą, farby żółkną, bledną, zmieniają swój kolor i świeżość. Poza tym, cały czas ten sam wygląd, ta sama aranżacja mieszkania się po prostu nudzi, staje się po prostu nie ciekawa i dom traci nieco na swojej przytulności. Trzeba więc coś zmienić, coś udekorować po nowemu, tylko po to, żeby znów poczuć się dobrze, żeby znów było w domu przyjemnie. Temu właśnie służą remonty. To również wprowadzenie nowego porządku, odświeżenie domu. Dzięki temu daje on wrażenie, że jest znacznie czystszy, przyjemniejszy. Wszystkie remonty odświeżają mieszkanie, a jeżeli coś na nowo zaaranżujemy to dodatkowo możemy się na nowo poczuć miło w swoim domu. Oczywiście, można to robić samemu, a można zatrudnić specjalną ekipę do tejże pracy.


Jak oszczędzać wodę?

Wodę można oszczędzać na wiele sposobów, a to, który z nich wybierzemy zależy tylko od nas. Warto wiedzieć, że wcale nie wymaga to od nas wielkich wyrzeczeń lub rezygnowania z komfortu, a jedynie trochę dyscypliny i silnej woli. Już nawet niewielkie gesty pozwalają nam zaoszczędzić wiele wody, więc warto o nich pomyśleć. Co możemy zrobić? Warto oszczędzać wodę podczas kąpania, czyli zamiast długich kąpieli brać raczej prysznic, nie zostawiać włączonej wody, jeśli nie jest nam ona potrzebna, czystą wodę można wykorzystać do podlania kwiatów, a to jedynie niektóre propozycje. Pomysłów na oszczędzanie wody może być wiele, a wystarczy jedynie chwilę się nad nimi zastanowić.


Co to jest dom energooszczędny?

Dom niskoenergetyczny ? obiekt, który cechuje niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. Nazywany jest też domem energooszczędnym.

Zapotrzebowanie na ciepło dla domu niskoenergetycznego kształtuje się na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W przypadku budynku tradycyjnego wzniesionego zgodnie z obowiązującymi przepisami wartość ta wynosi od 90 do 120 kWh/ (m??rok). Dom pasywny potrzebuje poniżej 15 kWh/ (m??rok).

Obiekty wznoszone w standardzie domu niskoenergetycznego mają dobrą izolację przegród zewnętrznych i okna o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Nie stosuje się w nich okien połaciowych.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach.

Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania (tzw. ogrzewanie pasywne).

Stosuje się wyłącznie wentylację mechaniczną z rekuperacją, aby wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu usuwanym na zewnątrz jako urządzenie dodatkowe stosuje się gruntową czerpnię powietrza.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_niskoenergetyczny