Kartoteki przyszłości

tej kwestii w artykule.Definicja systemu opieki zdrowotnejSystem opieki zdrowotnej (również system zdrowotny) ? system definiowany jako spójna całość, której liczne, powiązane między sobą części wspólnie oddziaływając wpływają poz

Kartoteki przyszłości Oprogramowanie typu już niedługo będą niezbędne dla dosłownie każdej placówki medycznej. Mamy możliwość już teraz kupić właściwe licencje, jednak dlaczego jest to potrzebne. O tej kwestii w artykule.

Definicja systemu opieki zdrowotnej

System opieki zdrowotnej (również system zdrowotny) ? system definiowany jako spójna całość, której liczne, powiązane między sobą części wspólnie oddziaływając wpływają pozytywnie na stan zdrowia populacji. Jest on wyodrębnioną całością złożoną z wielu różnorodnych elementów, które powiązane są różnorodnymi więziami (czyli między którymi zachodzą różnorodne relacje) i który realizuje cele związane ze zdrowiem.

System zdrowotny można również zdefiniować jako zorganizowany i skoordynowany zespół działań, którego celem jest realizacja świadczeń i usług profilaktyczno-leczniczych i rehabilitacyjnych mających na celu zabezpieczenie i poprawę stanu zdrowia jednostki i zbiorowości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_opieki_zdrowotnej


Lekarze specjaliści, umów się przez internet

Coraz więcej zadań człowiek powierza komputerowi, a jeszcze więcej zadań dzieje się na co dzień w sieci. Niedawno ogłoszone, że NFZ chce wprowadzić elektroniczne zapisy do lekarzy-specjalistów, co powinno zmniejszyć czas oczekiwania na wizytę. Jest to ciekawe podejście, ponieważ jest nadzieja, ze w szpitalach i przychodniach będzie coraz więcej rozwiązań internetowych, które ułatwią życie pacjentów.

E-kartoteka, zapisy przez internet, a jeszcze więcej może zostać zrealizowane w najbliższym czasie, właśnie za pomocą internetowych technologii.


Wikipedia o E-pacjencie

e-pacjent ? osoba korzystająca ze świadczeń opieki zdrowotnej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (ang. Information Communication Technology) niezależnie od tego czy jest zdrowa czy chora1. Tradycyjna, występująca na wszystkich poziomach (mikro, mezo, makro), relacja pacjent-lekarz została rozszerzona o technologię przybierając na poziomie mikro postać lekarz-technika biomedyczna-pacjent2. Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) usprawniają dziś biznesowo-administracyjny aspekt funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej, ale także wspomagają pracę personelu medycznego, wpływając przez to na jakość opieki zdrowotnej, a tym samym i satysfakcję pacjentów. Są zdolne do przetwarzania ogromnych ilości danych, umożliwiają konsultacje medyczne bez konieczności przemieszczania się pacjenta i lekarza. Znaczenie ICT potwierdza raport The Case for e-Health3. Według niego:


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/E-pacjent